Norvegjia ka konfirmuar se Erling Haaland do të humbasë ndeshjen kualifikuese për Euro 2024 kundër Skocisë për shkak të një dëmtimi ‘të dhimbshëm’ në kyçin e këmbës.

Federata e Futbollit të Norvegjisë lëshoi ​​një deklaratë të shtunën duke konfirmuar mungesën e Haaland në ndeshjen e ardhshme kualifikuese për Euro 2024 për shkak të dëmtimit të kyçit të këmbës që ai mori kundër Ishujve Faroe.

Ndërsa ata deklaruan se lëndimi i Haaland nuk është shumë i rëndë, ata përmendën se lojtari ka ‘shumë dhimbje’ dhe kështu nuk do të luajë pjesë në ndeshjen kundër Skocisë.

23-vjeçari luajti në pjesën e dytë gjatë miqësores kundër Ishujve Faroe, të cilën Norvegjia e fitoi 2-0. Por paraqitja rezultoi të jetë shumë e kushtueshme për klubin e tij Manchester City, i cili po përgatitet të përballet me Liverpoolin në një ndeshje vendimtare në Premier League më 25 nëntor. /Lajmi.net/