Eden Hazard i është përgjigjur kritikave nga Toni Kroos për formën e dobët të belgut në Real Madrid. Anësori ishte, në kulmin e tij, një nga lojtarët më të pandalshëm në Ligën Premier gjatë kohës së tij në Chelsea. Kjo bëri që ai të siguronte lëvizjen e tij të ëndrrave në Spanjë në një marrëveshje me vlerë 100 milionë euro.

I transferuar si zëvendësues i Cristiano Ronaldos, Hazard nuk arriti të përmbushë pritjet për një sërë arsyesh të ndryshme, duke përfshirë formën e dobët, lëndimet dhe çështjet e lidhura me peshën. Magjia e tij zhgënjyese u ndje jo vetëm nga tifozët, por edhe nga shokët e tij të skuadrës, me Kroos që i shmanget faktit se 33-vjeçari ishte një transferim i keq dhe e la karrierën e tij të zbehej në të zezë në Bernabeu.

Duke folur në ‘The Obi One podcast’ me John Obi Mikel, Hazard u pyet për mendimet e tij për komentet e fituesit të Kupës së Botës dhe se a ishte në rregull me të pas atyre komenteve.

“Jo (nëse ai jep komente të ashpra në çdo kohë). E dini, ai erdhi në shtëpinë time dje për të marrë fëmijën e tij. Nuk ka asnjë problem me këtë”, deklaroi belgu.

“Si John Obi Mikel foli gjepura për mua dhe unë jam ende duke bërë podcast-in e tij. Nuk më intereson njeri. Ata mund të mendojnë çfarë të duan. Nuk është problem. Unë mund të fle qetë”.

Siç duket edhe nga paraqitja e tij në podcast, ish-fituesi i Ligës Premier është dikush që e shijon jetën. Për disa nga kritikët e tij, kjo ishte ajo që çoi në rënien e tij në Madrid dhe e solli karrierën e tij shkëlqyese në një fund të parakohshëm. Vetë lojtari iu përgjigj këtyre pretendimeve, duke thënë për The Sun përmes L’Equipe se megjithëse nuk besonte në dietë, ai ndjehej sikur sillej si profesionist gjatë gjithë ditëve të tij të lojës. /Telegrafi/