Silvio Zogaj vetem pak kohe pas largimit nga Flamurtari, e ka gjetur ekipin e ri me te cilin do ta vazhdoje karrieren e tij. Madje kete here do te luaje ne “Abissnet Superiore”.

Sipas newsport.al, 26 vjeçari lezhjan ka rene dakord me drejtuesit e Erzenit dhe si rrjedhoje ka dale edhe ne stervitje me kete ekip duke u vene nen urdherat e trajnerit Deliallisi.

Ne fakt Erzeni ka nevoje per lojtare sepse ditet e fundit ka larguar nga rradhet e tij plot 8 lojtare te cilet nuk kane dhene ate qe pritej dhe tashme synimet jane per t’i zevendesuar ato me te tjere me cilesore.

Dhe i pari qe vjen eshte Silvio Zogaj, futbollisti qe eshte formuar tek Akademia Vllaznia. Me pas ka luajtur me ekipin e pare te kuqebluve, para se te kalonte tek Luftetari, Kastriotit, Teutës, Laçit dhe se fundi tek Flamurtari./SHKODRA-SPORT.COM/