Ne korrik te ketij viti mbush 36 vjeç, por ish- futbollisti i Vllaznise nuk ka nder mend te ndalet. Per kete arsye, pak dite me pare, ai ka firmosur nje tjeter kontrate dhe ajo çka e ben me te veçante kete lajm, edhe vendi i veçante se ku do ta vazhdoje karrieren e tij.

E kemi fjalen per mbrojtesin rumun Dan Ignat. Ditet e fundit ai ka firmosur kontraten dhe eshte prezantuar tek skuadra e re Atletico Pantoja ne Republiken Dominikane.

Duket se atij i pelqen te provoje gjithnje aventura te reja dhe pas aktivizimit me disa skuadra ne vendin e tij, ka provuar te luaje edhe ne Jordani, Oman, Indi, Shqiperi, Greqi e sw fundi ne Republikwn Domenikane.

Me Vllaznia luajti ne sezonin 2018-2019, pikerisht kur ajo ishte ne kategorine e pare duke qene vazhdimisht titullar dhe duke kontribuar per rikthimin e saj ne Superiore./SHKODRA-SPORT.COM/