Skuadra e Ilirisë, që militon në Kategorinë e Dytë, ia ka nisur nga puna për ndërtimin e ekipit për sezonin e ri futbollistik, teksa ditën e sotme ka zyrtarizuar një goditje “big” në merkato. Bëhet fjalë për portierin Dashamir Xhika, i cili së fundmi ishte pjesë e Erzenit në Superiore.

35-vjeçari gjatë karrierës së tij ka qenë pjesë edhe e Kukësit dhe Partizanit, me këta të fundit arriti të shpallet edhe kampion në vitin 2019.

Gjithashtu Xhika ka mbajtur veshur edhe fanellën e Tërbunit dhe Besëlidhjas.

NJOFTIMI I ILIRISË:

KF ILIRIA njofton se eshte arritur marreveshja me portierin e njohur Dashamir Xhika. Shumë vite pjese e superliges shqiptare dhe shpallur kampion i shqiperise ne vitin 2019.

Shpresojme me eksperiencen e tij ne superlige do e ndihmoj ekipin tone drejt arritjes se objektivit. I urojme mireseardhjen dhe sa me shume suksese