Tirana dhe Vllaznia do të përballën me njëra-tjetrën në Superkupën e Shqipërisë, takim i cili do të luhet më 7 dhjetor në “Air Albania”. Një trofe që e kërkojnë të dyja ekipet, pasi shërben edhe për të ngritur më shumë moralin e skuadrave në ndeshjet e mbetura në “Abissnet Superiore”.

Në prag të kësaj sfidë, trajneri i bardhebluve, Orges Shehi mund të marrë “frymë” lirisht, pasi titullari i skuadrës i ështrë bashkuar pjesës tjetër të grupit.

Bëhet fjalë për Toshevskin, i cili i është bashkuar lojtarëve të tjerë në stërvitje, duke gëzuar kështu stafin e kampionëve përpara Klasikes së Shqipërisë.

Gjendja e mbrojtësit do të jetë nënvëzhgim të stafit mjekësorë, të cilët do të thonë edhe fjalën e fundit, nëse Toshevski do të jetë gati të luajë ndaj kuqebluve apo vendin e tij do ta zërë Huseini./newsport/