UEFA ka zgjedhur golin e Jasir Asanit përballë Polonisë të dielen e shkuar si golin më të bukur të raundit të gjashtë për kualifikueset e Kampionatit Evropian “EURO 2024”.

“Predha” e Asanit është votuar në faqen zyrtare të UEFA nga tifozët shqiptarë dhe jo vetëm, anë e mbanë botës.

Padyshim, një nga golat më të bukur të historisë së Kombëtares Shqiptare si dhe një nga më të bukurit të shënuar këto kualifikuese.