Jasir Asani ka reaguar menjëherë për lajmet e fundit ku thuhej se është mbipeshë. Në fakt ishte vetë trajneri i skuadrës Gwangjju që kishte deklaruar se arsyeja që nuk luan është se futbollisti kishte shtuar disa kilogram më tepër dhe se në stërvitje nuk kishte përformancën e duhur.

“Mëngjarashi” i kombëtares ka bërë një postim në rrjete sociale, ku u mbyll gojën gjithë kritikëve. Nëpërmjet një fotoje të postuar në “Instagram” , ai tregon se po punon fort në mënyrë që të jetë në formën e tij më të mirë për kampionatin europian.

Ky është padiksutim një lajm i mirë për Sylvinhon, i cili sulmuesin e ka të ‘preferuarin’ e tij, teksa pritet të jetë ndër të grumbulluarit për në Euro 2024. Kujtojmë se Asani gjatë eliminatoreve ishte heroi kryesor i kuqezinjve në kualifikimin për në Gjermani, ku me golat e tij “çmendi” edhe UEFA-n.