Me ndeshjen Erzeni- Tirana qe po luhet ne keto momente, do te mbyllet java e 18-te e “Abissnet Superiore”, ose thene ndryshe mbyllet gjysma e pare e kampionatit te ketij sezoni.

Ajo do t’i lere vendin javes se 19-te qe do te nise menjehere dhe Vllaznia do te luaje serish ne transferte. Kete here ne Durres ndaj Erzenit. Sektori i Garave prane Federates Shqiptare te Futbollit ka vendosur qe kjo ndeshje te luhet diten e hene me date 30 janar ne ora 16.00 ne stadiumin “Niko Dovana”.

Nje sfide kjo qe pritet me shume interes teksa Vllaznia ne dy perballjet me shijakasit ende nuk e ka provuar shijen e fitores dhe do ta tentoje kete gje ne perballjen e trete ndaj tyre.

Po kjo jave do te dhuroje edhe sfida te tjera interesante qe do te luhen sipas kalendarit te meposhtem:


Java 19

Te dielen

Kukesi- Tirana ora 13.00

Bylis- Kastrioti ora 13.00


Te henen

Laçi- Teuta ora 13.00

Erzeni- Vllaznia ora 16.00

Partizani- Egnatia ora 16.00