Kategoria e Parë rikthehet të shtunën ku do të luhen të gjitha sfidat paralelisht në orën 14:00. Java e 24-të nuk rezervon përplasje direkte teksa pjesa e sipërme e tabelës përplaset me gjysmën poshtë.

‘Kafshata të lehtë’ në letër për dy kryesueset, Bylis dhe Elbasani, që sfidojnë në transfertë kavajasit, Luzi e Besa. Supersfida e javës është derbi i Myzeqesë që risjell përballë Lushnjen dhe Apoloninë.

Vora dhe Flamurtari duelojnë në distancë teksa ndeshen në transfertë me Burrelin dhe Kastriotin, ndërsa Korabi pret Tomorin në shtëpi.

Ndeshjet:

Luzi – Bylis

Besa – Elbasani

Burreli – Vora

Kastrioti – Flamurtari

Lushnja – Apolonia

Korabi – Tomori