Kategoria e Dytë zhvillon sot në orën 14:00, javën e 15-të të saj. Sot zbret e gjithë Grupi A në fushën e blertë, ku kryesuesit e Orikut do të kenë një përballje të vështirë në shtëpi ndaj Elbasanit.

Luzi i vendit të dytë pret në shtëpi ekipin e Ilirisë ku padyshim qe do te kerkoje fitoren per te mos iu shkeputur kreut.

Nderkohe Veleçiku do të përballet kundër Shënkollit ne ndeshjen qe do te luhet pasditen e sotme ne fushen sportive te “Kompleksit Duli” ne Koplik dhe padyshim qe do te synoje te marre fitoren e rradhes.

Bulqiza do të masë forcat në Kamzë skuadrën e Klosit. Nderkohe Ada do të luajë ndaj Internacionalit dhe Gramshi ndaj Murlanit.