Mateo Kovaçiç duket se nuk dëshiron të jetë më pjesë e Çelsi për sezonin e ardhshëm.

Kështu, mesfushori i bluve ka nisur të kërkojë për një skuadër të re.

Duket se e interesuar për të është Bajerni i Mynihut.

Trajneri i bavarezëve, Tomas Tuhel, kërkon ta afrojë në skuadër kroatin pasi të cilin e sheh si një lojtar që do t’i përmirësonte mesfushën.

Tuhel kërkon gjithashtu dhe ribashkimin me mesfushorin tjetër të Çelsit, Mejson Maunt.