Tirana dhe Partizani luajnë derbin e tretë këtë sezon mes tyre.

Gjithsesi, bastet pas shumë kohësh japin favorit ekipin e Tiranës.

“Bookmakers”-at fitoren e Tiranës e kuotojnë me 2.05. barazimin mes dy skuadrave llogaritet 3.08.

Nga ana tjetër, fitorja e të kuqve vlerësohet 3.75. Duket qartë se skuadra që vlerësohet si favorite janë bardheblutë e Orges Shehi.