Ne keto momente po hidhet shorti i turit gjysmefinal te “Final 4” dhe kater skuadrat pjesmarrese ne te, Egnatia, Partizani, Vllaznia dhe Skenderbeu do te mesojne kundershtaret e tyre.

Shorti nderkohe e ka vene Vllaznine perballe Egnatias dhe ndeshja do te luhet me date 19 maj. Çifti tjeter gjysmefinalist do te jete ai ne mes Partizanit dhe Skenderbeut dhe do te luhet me 19 maj.

Ndeshja e vendit te trete dhe te katert (e dy humbeseve te çifteve gjysmefinaliste) do te luhet me 24 maj, ndersa ajo per titullin kampion do te luhet me 26 maj ne “Air Albania”./www.shkodrasport.com/