Laçi- Vllaznia eshte sfida qe do te nise ne oren 15:00 ne stadiumin e qytetit te Laçit, e vlefshme per javen e katert te “Abissnet Superiore”.

Gazeta “Shkodra Sport” meson se arbiter kryesor per kete ndeshje eshte caktuar ai i kolegjiumit te Durresit, Andi Koçi.

Asistente te tij do te jene Fatmir Lama dhe Rexhino Mersinasi, te dy nga Durresi. Nderkohe arbiter i katert do te jete tropojani Dorjan Maletaj.

Me sistemin VAR do te jete Albert Doda dhe ne AVAR Rejdi Avdo. Vezhgues i arbitrave eshte Ilirjan Kristo ndersa delegat i Federates Uvil Zajmi.