Laçi do të presë në orën 15:00 Vllazninë në ndeshjen e vlefshme për javën e 4-të të Superiores.

Kurbinasit vijnë në këtë duel me moralin lart pas fitores së thellë ndaj Teutës me rezultatin 6-1.

Nga ana tjetër kuqeblutë do të kërkojnë fitoren, pas barazimit pa gola me Partizanin.

Trajnerët Bejzade dhe Memelli kanë hedhur në fushë më të mirët për këtë duel.

LAÇI: Dajsinani, Mjaki, Dajko, Kurti, Qato, Kryeziu, Manellari, Barjamaj, Ujka, Melo, Sobouejll

Trajner: Skerdi Bejzade

VLLAZNIA: Qarri, Smajli, Pusi, Stojanoviç, Hakaj, Krymi, Boshnjaku, Çeshmedjiev, Mala, Gruda, Balaj

Trajner: Migen Memelli

Gjyqtar: Andi Koçi