Ndeshja Skenderbeu- Vllaznia qe do te startoje ne oren 17:00 me stadiumin e qytetit te Korçes konsiderohet shume e rendesishme per te dy ekipet, per vete pretendimet qe ato kane.

Nderkohe gazeta “Shkodra Sport” meson edhe emrat e arbitrave qe do ta drejtojne lete sfide. Keshtu arbiter kryesor do te jete fieraku Kreshnik Cjapi.

Edh dy asistentet e tij do te jene nga ky qytet, pikerisht Ilir Tartaraj dhe Orgest Grabova, ndersa arbiter i katert do te jete elbasani Erjon Bylykbashi.

Ne sistemin VAR sakaq eshte caktuar Olsid Ferataj nga Patosi dhe ne AVAR Silvio Durmishi. Vezhgues i arbitrave ne kete ndeshje do te jete Arjan Mali nga Patosi ndersa delegat I Federates Uvil Zajmi nga Tirana./www.shkodrasport/