Te shtunen eshte planifikuar te luhet ne “Elbasan Arena” ndeshja ne mes ekipeve te Kastriotit dhe Vllaznise, e vlefshme per javen e 32-te te “Abissnet Superiore”. Ky takim ka qene i planifikuar te luhet ne oren 15:00 te kesaj dite.

Por gazeta “Shkodra Sport” ne menyre ekskluzive meson se ka ndryshuar orar i kesaj ndeshje. Si rrjedhoje ajo do te startoje 60 minuta me shpejt, pra ne oren 14:00.

Ky eshte vendimi qe ka marre Sektori i Garave prane Federates Shqiptare te Futbollit dhe si rrjedhoje jane lajmeruar edhe ekipet perkatese per kete ndryshim.

Kalendari i plote i kesaj jave eshte si me poshte:

Të shtunën

Egnatia-Bylis 14:00

Kastrioti-Vllaznia 14:00

(Në Elbasan)

Teuta-Tirana 18:00

Partizani-Kukësi 18:00

Të dielën

Laçi-Erzeni 15:00