Shqipëria luan me Gjeorgjinë një ndeshje miqësore të cilën trajneri Reja do ta përdorë për të bërë eksperimente dhe për të parë edhe ata që cilësohen si alternativa për formacionin titullar.

Kështu, në takimin e sotëm tekniku ka bërë lëvizje të shumta, duke ruajtur të paprekur vetëm tre mbrojtësit e qendrës, Hysajn të cilin e ka zhvendosur majtas, si dhe Brojën, Pjesa tjetër e skuadrës janë të gjithë emra që nuk e nisën nga fillimi ndeshjen ndaj Spanjës të shtunën.

FORMACIONI ZYRTAR

Shqipëria: Strakosha, Ismajli, Kumbulla, Gjimshiti, Roshi, Hysaj, Asllani, Ramadani, Çekiçi, Broja, Manaj.
Trajner: E. Teja

Gjeorgjia: Mamardashvili, Dvali, Çabradze, Tsitaishvili, Kashia, Kverkvelia, Aburjania, Davitashvili, Kvekveskiri, Kazaishvili, Volkov.
Trajner: U. Sanjol