Trajneri i Atalanta, Gian Piero Gasperini është një opsion për stolin e Milanit sezonin e ardhshëm, thotë Corriere dello Sport. Rossonerët e shkarkuan Vincenzo Montellën dhe e caktuan Gennaro Gattuso, por tashmë po shohin opsione për të ardhmen. Emrat që përfshijnë Antonio Conte të Chelseat, Roberto Mancini janë përmendur si kandidatë të mundshëm, por tani Corriere dello Sport shton një emër tjetër në veçanti, atë të Gasperinit. Ai ka punuar mrekulli me Atalanta, duke përfunduar e katërta në Serie A sezonin e kaluar, ndërsa ata kanë janë në Europa League dhe arritën në Coppa Italia në gjysmë-finale kundër Juventusit.

Do të ishte një kthim në San Siro për Gasperini, i cili kishte një magji shumë të shkurtër në Inter në vitin 2011, duke zgjatur vetëm pesë ndeshje.