Diten e djeshme ka qene ne palester, ndersa sot, sulmuesi i Vllaznise Liridon Latifi ka zbritur ne fushen e stervitje bashke e lojtaret e tjere te kesaj skuadre duke zhvilluar seancen e rradhes.

Futbollisti nga Prishtina pas ndeshjes me Tiranen, ka ndjere disa shqetesime muskulare dhe pas konsultave me mjeket specialiste, ata nuk kane konstatuar ndonje problem serioz por thjesht i kane sugjeruar nje jave pushim, e per kete arsye mungoi ndaj Egnatia.

Por sot ai ka qene serish ne fushen. Nga sa eshte pare, ai eshte stervitur normalisht me grupin teksa duket qe problemi muskular i cili ka patur, tashme eshte lene pas dhe lojtari do te jete i gatshem per trajnerin Plori.

Ky padyshim qe eshte nje lajm shume i mire per kete te fundit, duke ditur rolin dhe vlerat e ketij futbollisti qe njekohesisht eshte edhe golashenuesi me i mire i skuadres shkodrane per kete sezon.

Latifi me shume te ngjare do te jete ne fushe ne ndeshjen e rradhes, ate qe Vllaznia do te luaje me 30 mars (ose me 31) ndaj Partizanit ne sfiden e vlefshme per turin gjysmefinal te Kupes se Shqiperise.

Me te ne fushe, sigurisht qe edhe skuadra do te jete me e forte, megjithate perpos tij pritet qe edhe disa lojtare te tjere qe kane patur probleme demtimesh, t’i lene pas dhe te jene ne fushe ndaj te kuqve./SHKODRA-SPORT.COM/