Lista e Kombëtares shqiptare U-21, e thirrur për dy ndeshjet kualifikuese ndaj Republikës Çeke dhe Anglisë ka pësuar sërish ndryshime.

Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se mesfushori Arinaldo Rrapaj ka pësuar një dëmtim dhe pas konsultave me stafin mjekësor nuk do të japë kontributin e tij në ndeshjen e dytë ndaj Anglisë.

Për këtë arsye, trajneri Alban Bushi ka vendosur të thërrasë në ekip mesfushorin e Bylisit, Flamur Ruci, i cili i është bashkuar menjëherë ekipit.

Kuqezinjtë do të zhvillojnë ndeshjen e dytë ndaj Anglisë më 29 mars në stadiumin “Elbasan Arena”, në ora 20:45, teksa vazhdojnë grumbullimin në qytetin e Durrësit dhe përgatitjet për këtë ndeshje.

Tashme duhet pare gjendja e Rrapajt dhe me shume mundesi ai e ka humbur edhe ndeshjen gjysmefinale te kupes ndaj Vllaznise, megjithate kjo do te saktesohet ditet e ardhshme.