Ka provuar vete emocionet e fitimit te trofeve me Vllaznine, ka provuar ndjesine se si e perjetojne tifozet shkodrane suksesin e skuadres se tyre te zemres dhe ai padyshim qe shpreson qe edhe sot te kete nje tjeter sukses ne finalen e Kupes ndaj Laçit.

Ish- mbrojtesi i Vllaznise Luan Zmijani ka dhene nje prononcim per gazeten “Shkodra Sport” ne lidhje me kete takim per te cilin eshte shprehur se ne kete ndeshje duhet t’i kushtohet rendesi mbrojtjes sepse ndeshja mund te mbyllet edhe me nje gol.

“Kjo esht ndeshja me e rendesishme e sezonit, Ne rradhe te pare se eshte nje bilete per Europen dhe se dyti perseritjen e suksesit te kupes.Une kam shume besim qe do t’ia dalim, pavarsisht qe nuk eshte aspak e lehte. Mendoj se ne kete ndeshje duhet te jet grupi pika me e forte e skuadre.

Deshira dhe reparti i mbrojtjes ne veçanti duhet te jene ne lartesine e duhur. Po shohim finalet e medha ku ndeshjet mbyllen me rezultate te ngushta qe do te thote nje gabim i vogel ne prapavije dhe mund ta pesosh rende.

Ne kete finale padiskutim qe tifozeria esht nje plus i madh. Jo me kot e kemi quajtur lojtari i 12-te dhe kjo s’duhet t’i mungoje skuadres sone sepse duhet mbeshtetur shume. Kjo finale vlen sa i gjithe sezoni. Une i uroj skuadres se zemres suksese dhe me trofeun te kthehen ne Shkoder. Mendoj se do fitojme me nje rezultat te ngushte.
Maringlen ZHIVANI