Do të luhet nesër në “Elbasan Arena” finalja e Kategorisë së Parë, mes Tiranës dhe Kastriotit.

Fituesja e kësaj sfide do  të marrë një premio prej 30 milion lekësh.

Duke parë rëndësinë e këtij takimi, FSHF ka vendosur që takimi të drejtohet nga një arbitër me stemën e FIFA-s.

Newsport.al mëson ekskluzivisht se takimi i nesërm do të gjykohet nga Enea Jorgji, ndërsa ndihmës të tij do të jenë Rudin Preca dhe Astrit Mahmuti.

Tirana-Kastrioti

Enea Jorgji Elbasan

Rudin Preca Elbasan

Astrit Mahmuti Elbasan

Indrit Zhuli Tirane/

Newport.al