Vllaznia po shenon gola, por mund te beje me mire ne manovren sulmuese. Ky eshte mendimi i shume specialisteve te cilet, nisur edhe nga kontigjenti qe ka ne dispozicion trajneri Memelli, mendojne se kuqeblute duhet te luajne me perpara.

I ketij mendimi eshte edhe ish- drejtori i Partizanit, tashme menaxher futbolli- Elton Marini. Ai ka qene i ftuar ne “Rubrika Sportive” teksa duke folur per Vllaznine, ka lavderuar edhe paraqitjet e Bekim Balajt.

“Balaj ne keto momente eshte Vllaznia sepse po i zgjidh ndeshjet individualisht. Kjo sepse manovra sulmuese e Vllaznise deri tani le pak per te deshiruar. Memelli po kujdeset me shume ne aspektin difensiv, po mundohet te krijoje nje linje te veten dhe te kete nje skuader kompakte.

Kjo ka bere qe skuadra te kete veshtiresi ne daljen ne sulm dhe nje gje e tille eshte konstatuar edhe ne ndeshjet e meparshme. Ne momente te caktuar mundohet te rregulloje diçka por nuk ka vijueshmeri gjithe kohen.

Per potencialet qe ka Vllaznia ne rradhet e saj, mendoj se mund te luaje me shume ne fazen ofensive, nuk eshte se i mungojne lojtaret. Mund te kete probleme ne mbrojtje, por ne mesfushe e siper jane mire”- eshte shprehur Marini./SHKODRA-SPORT.COM/