Vllaznia humbi 3-0 me Egnatian për javën e katërt në Superligë. Sfida e fundjavës që lamë pas rezultoi jo e duhura për shkodranët, që tej rezultatit i la me pasoja dhe dëmtime.

Lorik Boshnjaku doli nga fusha i dëmtuar, me kosovarin që duket se nuk ka lënë pas problemet. Veç tij, Josa nuk do ketë ende gati edhe liderin e sulmit, Liridon Latifin.

Për të disatën javë Latifi vuan një problem dëmtimi, duke mos qenë gati për stafin teknik. Nga ana tjetër, Hakaj duket gati, teksa nga pezullimi rikthehet edhe Marku që është gati për një fanellë titullari.

Kjo do te beje qe formacioni per ndeshjen e se dieles te kete serish ndryshime. Trajneri Josa do te marre vendimin e duhur per 11-shen qe do te hedhe ne fushe nga minuta e pare dhe po ashtu edhe per skemen e lojes