E ardhmja e Kylian Mbappes në Paris Saint-Germain ka qenë shkaku i shumë spekulimeve gjatë muajve të fundit.Kontrata e tij skadon në fund të këtij sezoni, që do të thotë se ai mund të nënshkruajë një marrëveshje parakontrate me çdo klub të interesuar që nga fillimi i janarit.

Një prej tyre është Real Madridi, me të cilin Mbappe është lidhur shumë prej disa kohësh. Florentino Perez ka qenë i dëshpëruar për ta marrë 24-vjeçarin te Los Blancos dhe në këtë fazë, duket gjithnjë e më shumë gjasa që kjo dëshirë të realizohet.

Megjithatë, Mbappe i është thënë që të mos bashkohet me Real Madridin nga ish-lojtari i Manchester City, Arsenal dhe Sevilla, Samir Nasri, i cili i tha Journal du Dimanche se ai do të kalonte më mirë duke mbetur në PSG.

“Ai është nga rajoni i Parisit. Unë do të qëndroja në PSG në vend që të shkoja te Real Madrid për të fituar Ligën e Kampionëve. Nëse Marseille do të kishte qenë në pronësi të Katarit kur unë isha në klub, nuk do të isha larguar kurrë. Mendoj se është më mirë të jesh mbret në fshatin tënd”, ka thënë ai.

Real Madridi do të shpresojë që Mbappe të mos marrë këshillat e Nasrit, megjithëse do të ketë shqetësime duke pasur parasysh se si ishte situata më shumë se dy vjet më parë, kur lojtari zgjodhi të qëndronte te PSG. /Telegrafi/