Tifozët e Liverpoolit janë ngritur në këmbë për Xherdan Shaqirin.

Me dy golat fantastik që i shënoi sot, Shaqiri i dhuroi tri pikë të mëdha Liverpoolit ndaj Manchester Unitedit në ‘Anfield’.

Si heroi i ndeshjes, Shaqiri ka marrë ovacione të shumta nga të pranishmit në Anfield, si dhe përqafime nga trajneri Jurgen Klopp.

Më poshtë keni momentin kur tifozët e Liverpoolit përshëndetin Shaqirin.