Ne ndeshjen e Kupes ndaj Partizanit, tek Vllaznia perpos kapitenit Gurishta ka munguar edhe nje futbollist tjeter. Behet fjale per mbrojtesin malazez Darko Bulatoviç.

Dy dite para ndeshjes, ai ka patur nje problem shendetesor me nje dhemballe, e cila i ka dhene temperature dhe si rrjedhoje nuk ka mundur te stervitet, prandaj mungoi edhe ne ndeshje.

Por duket se problemet per te kane kaluar tashme dhe malazezi po stervitet normalisht me ekipin. Bulatoviç do te jete ne dispozicion te trajnerit Plori per sfiden e se henes ndaj Kastriotit.

Tashme nuk dihet nese per te do kete ndonje vend ne formacion apo jo sepse gjithçka varet edhe nga skema me te cilen do te luaje Vllaznia. Nese ajo do te luaje me tre ne mbrojtje, me shume mundesi do kete vend edhe per Bulatoviç.

Pavaresisht faktit se kush do luaje, skuadra shkodrane eshte e detyruar per te kerkuar fitoren ne sfiden ndaj krutaneve e cila do te startoje ne oren 17.45 pasditen e se henes ne stadiumin “Loro Boriçi”./SHKODRA-SPORT.COM/