Erik ten Hag dhe Marcus Rashford thuhet se nuk flasin me njëri-tjetrin, dyshohet se marrëdhënia e tyre është prishur në mënyrë të pakthyeshme.Sipas The Sun , Ten Hag dhe Rashford mezi kanë folur që kur ylli u thirr i sëmurë për stërvitje pas një teprimi 12-orësh me pije në Belfast muajin e kaluar.

Raporti shton se marrëdhënia nuk është riparuar pavarësisht komenteve publike të Ten Hag. Trajneri i Man United thuhet se e mori Rashfordin për një takim privat për të dëgjuar shpjegimin e tij.

Arratisjet e Rashford në kryeqytetin e Irlandës së Veriut çuan në mungesën e një seance stërvitore dhe fitoren e Man United në FA Cup ndaj Newport County për shkak të sëmundjes.Anglezi u gjobit më pas me 650,000 £, dy javë më parë kur dolën detajet e mashtrimeve të tij.

I pyetur nëse sjellja e Rashford tregonte mungesë respekti ndaj menaxherit të tij, Ten Hag muajin e kaluar tha: “Nuk ka të bëjë me mua, por në futboll, ju duhet disiplinë dhe kjo është në fushë, por edhe jashtë fushës”.

“Ka një kufi mes, kur çdo lojtar, çdo profesionist e di këtë, çfarë kërkohet. Ne duhet të fokusohemi në fitoren e ndeshjeve të futbollit dhe kjo është gjithçka që ka rëndësi dhe çdo profesionist i lartë e di se çfarë kërkohet.

“Ai ka marrë përgjegjësinë dhe për pjesën tjetër është një çështje e brendshme. Rasti u mbyll”, deklaroi Ten Hag.

Gjithsesi tani raporti i dyshes është krejtësisht i prishur dhe nuk duket se ka përmirësim. /Telegrafi/