Vllaznia do te luaje pasditen e neserme miqesoren e dyte dhe te fundit ne prag te startit te kampionatit te ri. Pas asaj te se merkures me Dinamon qe u luajt ne Pogradec dhe u mbyll ne shifrat e barabarta 1-1, neser kuqeblute do te luajne ne Korçe ndaj Skenderbeut vendas.

Ne sfiden e planifikuar te startoje ne oren 19.00 kuptohet qe stafi teknik i kuqeblute pritet te beje serish ndryshime ne formacion. Mbetet per t’u percaktuar nese do jene ne fushe apo jo dy mbrojtesit e qendres Juriç e Bulatoviç te cilet munguan ndaj Dinamos per arsye demtimi.

Po ashtu ne miqesoren ndaj korçareve pritet te kete edhe nje tjeter ndryshim ne formacionin e Vllaznise. Trajneri Josa ka nder mend te provoje ne maje te sulmit futbollistin Kristijan Vulaj.

Ky mund te jete thjesht nje testim i aftesive te ketij lojtari por nuk perjashtohet mundesia qe nese gjerat shkojne mire, ai te luaje ne ate pozicion, ndonese i preferuari i tij eshte pas sulmuesit te qendres.

Ne fillim ka qene Aralica i planifikuar per titullar ne fillim te kampionatit, por ai tashme eshte demtuar dhe stafi teknik ka provuar me pas brazilianin Kaina ne maje te sulmit, por nuk perjashtohet qe aty te luaje edhe Vulaj./SHKODRA-SPORT.COM/