Vllaznia në volejboll për meshkuj luan të premten një ndeshje shumë të rëndësishme duke u ndeshur në transfertë me ekipin e Studentit. Në prononcimin e dhënë për RTSH Shkodra, trajneri i kuqebluve, Artan Kalaja, ka folur për përgatitjet në këtë pragndeshje si dhe ecurinë e skuadrës në përgjithësi gjatë periudhës së dy fazave të kampionatit.

I pyetur konkretisht për sfidën që do të luhet nesër në kryeqytet, Kalaja shprehet optimist për një fitore të mundshme të kuqebluve.

Sa i përket renditjes, Vllaznia në volejboll për meshkuj e ka siguruar pjesëmarrjen në fazën finale Play-Off, ndërkohë që në objektivat e saj është të luftojë për fitimin e titullit kampion.

Per momentin shkodranet ndodhen ne vendin e gjashte te renditjes, por duke i fituar dy ndeshjet e fundit te fazes se dyte, pretendimet jane per t’u ngjitur ne vendin e peste sepse tashme kane filluar te behen llogarite.