Mauro Icardi nuk është më pjesë e planeve të PSG-së dhe trajneri Galtier e ka bërë të qartë faktin se argjentinasi duhet të kërkojë një klub të ri ose përndryshe do të luajë me ekipin e dytë të francezve.

Sipas “Tyc Sports”, sulmuesi argjentinas ka tërhequr vëmendjen e Manchester United dhe Galatasaray, të cilët të dy janë të interesuar për një huazim me të drejtë blerjeje.

Gjithashtu edhe Monza në Serie A ka kohë që është në kontakte me Icardin.