Albers Keko është lojtari më i ri i Korabit. Burime të besueshme pranë lojtarit bëjnë me dije për Newsport.al që sulmuesi ka arritur akordin me dibranët për të qenë pjesë e tyre në sezonin e ri futbollistik.

Ish-futbollisti i Tërbunit ka pasur një takim me drejtuesit ku është gjetur edhe gjuha e përbashkët për edicionin e ri futbollistik.

20-vjeçari shihet si futbollist me prespektivë dhe te dibranët pritet të mbajë peshë të madhe. Në sezonin që lamë pas, ai u aktivizua në 25 ndeshje, ku 20 prej të cilave i nisi nga minuta e parë.

Lojtari i lindur në kryeqytet arriti të realizonte edhe 2 gola. Tashmë pritet me interes të shihet se si do të vijojë aventura e re te Korabi./NEWSPORT/