Per ditelindjen e Vllaznise sot kane komentuar dhe uruar edhe shume futbolliste por edhe ish- futbolliste te kesaj skuadre ne vite.

Njeri prej tyre, qe nuk harron asnje vit te beje kete gje, eshte ish- mesfushori i saj Leandro Gil Miranda da Silva, i cili ka qene pjese e Vllaznise ketu e 17 vjet me perpara.

Ne nje postim ne instagram, ai perpos fotos se urimit, ka vendosur edhe disa foto te tjera te periudhes kur ka luajtur me ekipin e Vllaznise.

“Te gjitha ne nje emer- Vllazni. Urime për klubin që e dua shumë dhe kam një dashuri të veçantë”- shkruan Leandro ne postimin e tij. Tashme ne rolin e menaxherit, ai punon ne vendin e tij, por duket se lidhjet me Shkodren dhe Vllaznine vazhdon t’i kete te forta./SHKODRA-SPORT.COM/