Arsenali dhe Bayern Munich barazuan 2-2 në kuadër të ndeshjes së parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve.Golat për Gunners i shënuan Bukayo Saka dhe Lenadro Trossard, ndërsa për bavarezët realizuan Serge Gnabry dhe Harry Kane.

Arsenali ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.84, ndërsa Bayerni u vlerësua me 6.78, sipas SofaScore.

Lojtarët më të mirë në këtë ndeshje u vlerësuan Gabriel Jesus dhe Goretzka, që morën 7.7.

Në anën tjetër, William Saliba, Kingsley Coman deh Raphael Guerreiro ishin dështimet e ndeshjes, duke u notua me 6.3.Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:/Telegrafi/