Real Madridi dhe Manchester City luajtën baras me rezultat 3-3 në kuadër të ndeshjes së parë të fazës çerekfinale në Ligën e Kampionëve.Golat për Real Madridin i shënuan Ruben Dias (autogol), Rodrygo dhe Valverde, ndërsa tek mysafirët golin e gjetën Bernardo Silva, Phil Foden dhe Josko Gvardiol.

Sipas Sofascore ekip më i mirë në këtë ndeshje ishte Man City që mori notën 6.96 ndërsa ekipi i Real Madridit u vlerësua me 6.76.
Lojtari më i mirë në këtë ndeshje ishte Josko Gvardiol i cili mori notën 7.8. ndërsa me paraqitje të mira u vlerësuan edhe Bernardo Silva (7.4) dhe Rodri (7.4).

Tek Real Madridi lojtari më i vlerësuar ishte Rodrygo me notën 7.7 ndërsa paraqitje të mira patën edhe Vinicius Junior (7.5) dhe Federico Valverde (7.5).

Dështimi i kësaj ndeshje doli të jetë portieri i Cityt, Stefan Ortega i cili u notua me 6.2. Notat e lojtarëve tjerë të të dyja ekipeve: