Lajme disi kontradiktore ne lidhje me lojtarin me ne forme aktualisht te kombetares shqiptare Myrto Uzuni i cili po shkelqen ne Spanje me ekipin e Granadas ku deri tani ka arritur te shenoje plot 20 gola.

Ai nuk zhvilloi ditën e djeshme stërvitje me pjesën tjetër të grupit dhe kjo ngriti dyshimet për gatishmërinë e tij ndaj Polonisë.

Por nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Sulmuesi beratas do të jetë i gatshëm për duelin me Robert Leëandoëskit. Beratasi i cili po shkelqen me Granadan duke shënuar gola të rëndësishëm bëri ditën e djeshme stëritje të lehtë, e gjitha kjo pëër shkak të ngarkesës që lojtari ka marrë në La Liga 2.

Sylvinho e ka këshilluar atë të zhvillojë stërvitje të lehtë dhe të bëjë masazh në mënyrë që të rifitojë emergjitë për të qenë gati të udhëhequr sulmin e kuqezinjve në Varshavë, pasi braziliani ka një fanelë titullari për beratasin./newsport/