Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Kristian Panuçi ka folur për “Rai Sport”, ku është ndalur te skuadra e Interit dhe eliminimi i zikaltërve nga Champions League.

Tekniku italian tha se Interit i mungojnë lojtarët e mëdhenj, prandaj nuk merr rezultate. Kohë më parë, Panuçi kishte thënë të njëjtën gjë edhe për Shqipërinë.

Ardhja e Marotës te Interi është zgjedhja e duhur sipas Panuçit, i cili e konsideron drejtorin italian si një njeri i madh dhe me aftësi shumë të mira. Në fjalën e tij, Panuçi tha:

“Marota është nëj drejtues i madh, por në fushë luajnë lojtarët dhe duhen lojtarë të mëdhenj për të fituar. Nëse del që në turin eparë ën Champions, duhet të reflektosh, mungon ende diçka dhe është e dukshme”,- përfundoi Panuçi./vipsport/

02 Feb 2000: Christian Panucci of Inter Milan during the Italian Serie A match against Parma played at Stadio Tardini in Parma, Italy. The game finished in a 1-1 draw. Mandatory Credit: Claudio Villa /Allsport
Panuçi gjatë kohës kur luante për Interin