Presidenti i Vllaznise Alban Xhaferi prej ditesh se djeshme ndodhet ne Hungari. Arsyen e vizites se tij ne kete vend, e ka bere te ditur vete ai permes postimit te nje fotoje ne rrjetet sociale.

Numri 1 i klubit shkodran do te marre pjese ne Asamblene e Pergjithshme te ECA (European Club Association), anetare e se ciles Vllaznia eshte prej me teper se 10 vitesh.

Dhe presidenti Xhaferi foton e postuar e ka bere pikerisht tek baneri i kesaj Asambleje ku jane te vendosura te gjitha logot e klubeve pjesmarrese te kesaj organizate, aty ku eshte e vendosur logoja e KF Vllaznia.

Klubi shkodran ka marre pjese rregullisht ne mbledhjet e ECA duke rritur e forcuar bashkepunimin me klube te ndryshme te kontinentit europian. Dhe me siguri qe edhe ne mbledhjen e rradhes, Xhaferi do ta shfrytezoje per kete gje, per te forcuar edhe me shume maredheniet me to.

Asambleja e Pergjithshme e ECA zhvillohet kete here zhvillohet ne Budapest te Hungarise dhe punimet e saj do te zgjasin deri neser./SHKODRA-SPORT.COM/