Eshte mbyllur ne barazim 0-0 pjesa e pare e ndeshjes ne mes Shqiperise dhe Ishujve Faroe. Nje 45 minutesh qe nuk i ngjiti ne lartesine e duhur lojtaret e kombetares tone te cilet vetem ne minutat shtese jane “zgjuar” dhe kane patur dy mundesi shenimi me ane te Uzunit dhe Dakut, nderkohe qe pak me perpara provoi edhe Bajrami me nje gjuajtje nga jashte zone.

Por nderkohe duhet thene se edhe ekipi mik po tregon nje forme shume te mire sportive dhe herepashere sheh edhe drejt portes se Strakoshes.

SHQIPËRI – ISHUJT FAROE 0 – 0

Stadiumi: “Air Albania”

Arbitër: Sven JABLONSKI
Formacionet zyrtare:

Shqipëria: Strakosha, Balliu, Ismajli, Gjimshiti, Mitaj, Asllani, Bare, Bajrami, Asani, Uzuni, Daku. Trajner: Sylvinho.

Ishujt Faroe: Lamhauge, Davidsen, Emundsson, Faero, Danielsen, vatnhamar, Hendriksson, Adreasen, Joensen, Bjartalid, Edmundsson. Trajner: Hakan Ericson