Reshjet e shiut qe po bien prej ditesh ne Shkoder jane kthyer ne nje problem shume te madh jo vetem per qytetaret e thjeshte, por ne veçanti per njerezit e futbollit.

Shume prej ndeshjeve te ekipeve te moshave jane anulluar e po ashtu edhe seancat stervitore, nderkohe qe ekipet jane mberthyer kryesisht ne kalçeto.

Nje problem te tille po e has edhe ekipi i pare i Vllaznise dhe kjo padyshim qe ka shqetesuar shume stafin teknik. Nese javen e kaluar u gjet njefare zgjidhje duke e spostuar ekipin dy dite para ndeshjes me Teuten ne Durres, problemi vazhdon.

Diten e sotme ekipi shkodran seancen stervitore te rradhes e ka zhvilluar ne nje fushe kalçetoje, pikerisht ne kompleksin sportiv “Lici”. Por llogarite se çfare mund te besh ne nje fushe me permasa te tilla, per me teper ne nje pragndeshje si kjo me Partizanin.

Stafi teknik i Vllaznise eshte me syte nga qielli duke shpresuar qe te pakten neser kushtet atmosferike te jene te mira dhe ekipi te zhvilloje nje seance ne kushte normale per te pergatitur taktikisht ashtu si duhet sfiden me te kuqte./SHKODRA-SPORT.COM/