Cristiano Ronaldo i është ofruar Napolit nga Manchester United.

“Djajtë e kuq” duan Victor Osimhen, për të cilin janë gati të paguajnë 100 milionë euro dhe të japin në huazim portugezin për një sezon.

Anglezët janë të gatshëm të paguajnë pjesën më të madhe të pagës së Ronaldos dhe presidenti i Napolit e ka miratuar në parim këtë lëvizje.

Tashmë po bisedohet me Jorge Mendes për detajet, që të bëhet fakt i kryer kalimi i Ronaldos te Napoli dhe shitja e Osimen te Manchester United.