Në sfidën midis Partizanit Beogradit dhe Feyenoord, e cila luhej për Ligën e Konferencës, një ngjarje ka ndodhur ku tifozat e ekipit mik kanë shpalosur një pankartë.

“Road to Tirana” ose ndryshe “Rrugës për në Tiranë”, shkruhej në pankartë ku nuk u largua asnjë moment deri në përfundimin e ndeshjes.

Baneri i vendosur ku përmendej Tirana dhe turpërimi i rezultatit 2-5 ndaj Partizanit, i tërboi tifozët e ekipit serb në mes të Beogradid.