Olimpiakos ka marre nje tjeter fitore sot ne kampionatin grek duke vijuar rrugen e saj per te kapur Panathinaikosin kryesues te renditjes. Ne ndeshjen e rradhes, kjo skuader ka luajtur ne transferte ndaj Asteras dhe ka fituar me rezultatin 2-0.

Nderkohe ne rradhet e Olimpiakos ka qene serish si titullar per 90 minuta mbrojtesi shkodran Andreas Ndoj qe ka bere nje tjeter paraqitje shume te mire dhe per kete arsye eshte vleresuar si nje nga me te miret e kesaj ndeshje.

Sipas “Sofascore” Andreas Ndoj eshte vleresuar me noten 7.4 duke qene lojtari i dyte me i vleresuar i ndeshjes pas kapitenit te Olimpiakos, Panagiotis i cili eshte vleresuar me noten 7.6.

Ne kete menyre trajneri Diego Martinez vazhdon t’i besoje 20 vjeçarit me origjine nga Shkodra i cili sot luajti ndeshjen e tij te shtate ne kampionat, nga te cilat 6 i ka nisur si titullar, por jo vetem kaq sepse Andreas Ndoj eshte nder futbollistet me te vleresuar tek Olimpiakos./SHKODRA-SPORT.COM/

SUPERLEAGUE 2023-2024 / ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΟΣΦΠ (ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ / EUROKINISSI)