Liga e Futbollit Gjerman ka gjobitur dyshen e Borussia Dortmund, Jadon Sancho dhe Manuel Akanji, me një shumë që ende nuk është bërë publike.

Kjo pasi ata shkuan te nje berber për të prerë flokët e tyre, por pas pasur një maskë mbrojtëse.

Përveç mungesës së maskës, Sancho dhe Akanji shkelën rregullin e higjienës së DFL pasi lojtarët nuk duhet të kenë vizita në shtëpi.

DFL bërë të qartë se ata kanë gjobitur lojtarët dhe jo klub, të cilët nuk kanë kryer ndonjë shkelje.