Një akt i shëmtuar ka ndodhur para ndeshjes miqësore mes Sllovenisë dhe Portugalisë, të cilën Cristiano Ronaldo do ta kujtojë pak më gjatë.
Sllovenia dhe Portugalia po përballen të martën (26 mars), dhe para takimit që nisi në orën 20:45 një nga tifozët tentoi ta sulmonte fizikisht Ronaldon, raportojnë mediat në Slloveni.

Ngjarja ka ndodhur para hotelit ku po qëndronin futbollistët portugez rreth orës 19:00.Shumë donin ta shihnin live ish-asin e Manchester United, Real Madrid, Juventus dhe sot lojtarin e Al-Nassr.

Por jo të gjithë, pasi njëri prej tyre është kapur në kamera duke tentuar të godasë Cristianon, pas së cilës sigurimi ka reaguar.

Kjo parandaloi një incident më të rëndë dhe Ronaldo dhe të tjerët vazhduan për në stadiumin Stozhice në Lubjanë.Në këtë takim, Sllovenia ia doli të triumfonte 2-0 me golat nga Adam Gnezda Cerin dhe Timi Max Elsnik. /Telegrafi/