Skënderbeu bën një lëvizje shumë fitimprurëse në merkato.

Klubi korçar bën me dije përmes rrjeteve sociale se ka ka arritur marrëveshjen për të shitur sulmuesin Franklin te nënkampionët e Kazakhistanit, te Astana.

Bëhet me dije se Skënderbeu fiton rreth 600 mijë euro nga kartoni i Franklin, një shumë që i duhet klubit për të mbushur arkat.

Sulmuesi 22-vjeçar nigerian iu bashkua korçarëve në fillim të këtij sezoni dhe erdhi pikërisht nga Turbina e Cërrikut. Këtë sezon ai ka shënuar 9 gola në 18 ndeshje me fanellën e Skënderbeut, duke treguar se është një nga sulmuesit më të mirë në Superiore…