Vllaznia-Partizani 1-1 ( Balaj 8’ (pen) / Da Silva 3’)

Nuk ka fitues superndeshja e javës së 25-të të kampionatit shqiptar mes Vllaznisë dhe Partizanit.

Sfida e “Loro Boriçit” nis me emocione dhe gola, por në fund asnjë nga skuadrat nuk feston, pasi takimi mbyllet në barazim 1-1. Skuadrat luajnë hapur dhe kërkojnë deri në fund fitoren, por nuk arrijnë të marrin më shumë se një pikë në këtë përballje direkte.

Partizani ngjitet në kuotën e 41 pikëve, por i dorëzon kreun Tiranës (që fitoi ndeshjen respektive), ndërsa shkodranët arrijnë Egnatian në renditje (37 pikë) por mbeten në vendin e katërt.