Tirana ka mposhtur Laçin me rezultatin 3-2 në stadiumin “Elbasan Arena” në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të të Kategorisë Superiore.

Mjaftuan vetëm 5 minuta që Florent Hasani të zhbllokonte sfidën dhe të kalonte në avantazh ekipin e tij. Në minutën e 19-të ai dyfishoi shifrat me një gol fantastik. Në fund të pjesës së parë Lulaj shënoi edhe të tretin për Tiranën.

Në pjesën e dytë kurbinasit u zgjuan dhe dominuan ndeshjen. Në minutën e 55’ Guindo shënoi golin e parë me penallti dhe në fund të sfidës Ujka shënoi të dytin.

Me këtë fitore Tirana ruan vendin e parë me 43 pikë dhe Laçi renditet në vendin e 8-të me 30 pikë.

TIRANA 3-2 LAÇI

5′, 19′ Hasani, 45’+3′ Lulaj/ 55′ Guindo (P), 90’+3′ Ujka